انواع تگ و کارت RFID 125khzقیمت تگ جاسوئیچی RFID 125khz

تگ rfid125khz

مشخصات محصول

وزن کالا: ۵/۲۵گرم
رنگ: ابی
Operating frequency: 125KHZ
Sensing distance: 2-4cm
Packaging Materials: ABS
Packaging Technology: Ultrasonic closed

تگ جاسوییچی

توضیحات محصول

تگ جاسوئیچی آبی رنگ ۱۲۵KHZ فقط خواندن با شناسه از قبل برنامه ریزی شده و منحصر به فرد ، سازگار با تمامی دستگاه های ریدر RFID 125KHZ ، تگ های RFID در کنار ریدر RFID کاربرد گسترده ای در هوشمند سازی شامل کنترل تردد ، دستگاه های حضور غیاب ، سامانه های هوشمند ردیابی و سیستم های پرداخت مبتنی بر RFID دارند.

خط جدا کننده
 


تگ RFID چیست؟

شناسایی امواج رادیویی یا به اختصار RFID   سیستمی است که هویت و نهاد یک محصول را از طریق اعداد سریالی به صورت بی سیم انتقال می دهد. در واقع این یک روش ذخیره سازی داده ها و بازیابی آن ها از طریق امواج رادیویی است. همچون بارکد که میتواند اطلاعات  و داده های راجب محصول را ذخیره کند. تگ های RFID دارای شناسه های منحصر به فردی هستند که با سوابق پایگاه داده های انبار مطابق داده می شوند.

تگ های  RFID دارای دو نوع فعال و غیر فعال هستند. تگ RFID  غیر فعال دارای فرستنده نیستند و به سادگی امواج رادیویی را به آنتن گیرنده منعکس می کنند. تگ های RFID فعال در حقیقت یک میکروچیپ با یک آنتن هستند که روی محصولات نصب شده و اطلاعات را به کامپیوتر ها ارسال می کنند. تگ های RFID فعال عموما بر روی دارایی های بزرگ همچون اتومبیل ها و کانتینرهایی که محصولات را در مسافت طولانی حمل می کنند، نصب می شود.  تگ های RFID غیر فعال به دلیل عدم تجهیز به  منبع تغذیه درونی و فرستنده، نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند و از تگ های RFID فعال نیز ارزان تر هستند.


مفهوم شماره های روی تگ و کارت های 125k

بر روی کارت های EM (125kHz) یک شماره 18 رقمی چاپ شده است. این عدد 18 رقمی از دو بخش تشکیل شده است، بخش اول که شامل 10 رقم ابتدایی کارت می باشد شماره سریال اختصاصی کمپانی سازنده و 8 رقم انتهایی کارت، شماره کارت است که با استفاده از این 8 رقم می توان کارت را حذف یا اضافه کرد.
در برخی از اکسس کنترل ها امکان کد دهی یا حذف کارت با استفاده از شماره کارت وجود دارد. این قابلیت در اماکنی که نیاز به حذف یا اضافه کردن کارت بدون نیاز به حضور دارنده کارتِ مورد نظر باشد، مناسب است. برای این کار کافی است شماره کارت ها قبل از در اختیار قرار دادن آن ها به افراد، ثبت و نگه داری شود. در این صورت برای حذف کارت یا اضافه نمودن مجدد آن نیاز به وجود کارت نیست و با استفاده از شماره کارت به راحتی می توان اقدامات لازم را مبذول داشت.
بر روی تگ های جاسوئیچی نیز شماره ای حک شده است، توجه داشته باشید که این شماره 10 رقمی همان شماره سریال اختصاصی کمپانی سازنده است و از آن برای کددهی یا حذف تگ نمی توان استفاده نمود.


تگ مایفر

نام MIFARE از اصطلاح Mikron FARE Collection نام گرفته است، که Mifare علامت تجاری NXP Semiconductors برای مدارهای مجتمع و ماژول های خواننده است. فرکانس رادیویی را بکار می گیرند تا ارتباط بدون تماسی بین کارت و کارت‌خوان جهت قرائت کارت ایجاد نمایند.

یک دستگاه مبتنی بر Smartchips شامل یک میکروکنترلر امن جاسازی شده یا هوش معادل، حافظه داخلی و یک آنتن کوچک و همچنین رابط بدون تماس فرکانس رادیویی که ارتباط را برقرار می کند می باشد. رابط کاربری بدون تماس این امکان را فراهم می کند که کاربران به راحتی در فاصله کوتاه بین کارت و کارتخوان پذیرش خواندن کارت را فراهم می کند.

کارت‌های مایفر به‌عنوان کارت‌های هوشمند شناخته می‌شوند و انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به کارت‌های RFID دارند. این کارت‌ها از حافظه مناسبی برخوردار هستند و این حافظه را می‌توان شخصی‌سازی کرد و تغییر داد، به همین دلیل برای آنها از لفظ کارت‌های هوشمند مایفر استفاده می‌شود. البته هوشمند بودن کارت‌های مایفر به دو دلیل اصلی است که اولین آن به قابلیت درج اطلاعات و حذف اطلاعات از حافظه آنها برمی‌گردد و دلیل دوم مربوط به نوع تراشه استفاده شده در کارت مایفر و قابلیت‌های آن می‌باشد.
به‌طورکلی کارت‌های مایفر به دو دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند: کارت‌های مایفر ساده و کارت‌های مایفر ترکیبی.
 
تماس